وبلاگ كارتون باز

وبلاگ كارتون باز

جوکر هاش

پنج شنبه بیستم 3 1400
هارلی کویین که نام واقعی او دکتر هارلین فرانسیس کوئینزل است یک شخصیت خیالی است که در رسانه های منتشر شده توسط دی سی کمیک ظاهر می شود. آفریدگار او پائول دینی و بروس تیم هستند که او را به عنوان یک ابرقدرت جدید و عاشق جوکر ساختند. هارلی برای اولین بار در سری فیلم های بتمن در سال 1992 معرفی شد. پس از آن بود که به طور مرتب در کمیک های بتمن و جوکر ظاهر می شد.


هارلی کویین همکار و عاشق و دلباخته جوکر است. وقتی که او به عنوان روانپزشک کارآموز در پناهندگی آرخام سیتی گوتهام کار می کرد جوکر بیمار او بود. نام مستعار او از نمایشنامه ای با نام "هارلکین" گرفته شده است. هارلکین شخصیتی است که از کامدیا دلارت شروع شده است. او همچنین با افراد شروری مانند زن گربه ای و پیچک سمی همکاری کرده است. این سه نفر به عنوان آژیرهای شهر گاتهام شناخته می شوند. پیچک اغلب به عنوان یک دوست نزدیک و علاقه مند به هارلی به تصویر کشیده می شود. از زمان راه اندازی مجدد خط کمیک دی سی با The New 52 ، هارلی کوئین به عنوان یک ضد قهرمان و یک عضو اصلی تکرار شونده جوخه انتحاری به تصویر کشیده شده است که رابطه وحشتناکش را با جوکر پشت سر گذاشته است.


وی که در اصل توسط آرلین سورکین در دنیای انیمیشن DC صداپیشگی می شد، از آن زمان در پروژه های مختلف دیگر DC با صداپیشگی بازیگرانی چون تارا استرانگ ، هایندن والچ ، لورا بیلی ، جنی اسلیت ، ملیسا راوچ ، لورا پست و کالی کوکو ظاهر شده است. دومی صدای شخصیت را در مجموعه انیمیشن 2019 ، هارلی کوئین ارائه داد. میا سارا این شخصیت را در مجموعه تلویزیونی پرندگان شکاری در سال 2002 میلادی به تصویر کشید. هارلی کویین اولین بار در سینما در اکشن زنده در فیلم DC Extended Universe جوخه خودکشی 2016، که در آن توسط مارگوت رابی به تصویر کشیده شد ، ایفای نقش کرد. رابی بار دیگر نقش خود را در پرندگان شکاری (2020) و جوخه خودکشی (2021) بازی کرد.هارلی کوئین توسط نویسنده پاول دینی و بروس تیم برای فیلم مجموعه انیمیشنی بتمن قسمت "مورد علاقه جوکر" در سال 1992 خلق شد. در ابتدا هارلی فقط در یک قسمت قرار بود ظاهر شود. همان طور که دینی داستان را برای این قسمت آماده می کرد، این ایده به او منتقل شد که در کنار شخصیت جوکر یک شخصیت منفی دیگر نیز اضافه شود. دینی هارلی را براساس یک سکانس رویایی از سریال "روزهای زندگی مان" خلق کرد. دینی جنبه هایی از شخصیت دوستش سورکین که هم دانشگاهی اش بود را در شخصیت او گنجاند و سورکین را مجبور کرد تا صداپیشگی آن را انجام بدهد. سورکین لهجه ای از بروکلین به هارلی داد که یادآور بازیگر نقش جودی هالیدی است. کوئین همچنین از "رابطه طوفانی اما بدون خشونت" یک دوست مشترک زن الهام گرفته است.


در طراحی شخصیت هارلی کوئین، تیم یک "نسخه فوق العاده ساده ابرقهرمانی" بر روی هارلکین را انجام داد. دینی قبلاً یک طراحی خشن برای شخصیت ساخته بود که تیم آن را اصلاح کرده بود.


رمان گرافیکی 1994 میلادی ماجراهای بتمن: عشق دیوانه، داستان اصلی شخصیت را بازگو می کند. این کتاب کمیک که توسط دینی و تیم نوشته و ترسیم شده است، به سبک مجموعه انیمیشنی بتمن روایت می شود. هارلی یک روانشناس در آرخام است که عاشق جوکر می شود و سپس همدست و دوست دختر او می شود. این داستان مورد تحسین گسترده ای قرار گرفت و جایزه های آیزنر و هاروی را برای بهترین نسخه کمیک سال از آن خود کرد. سریال ماجراجویی های جدید بتمن در سال 1999 از "عشق دیونه" به عنوان اپیزودی با همین نام اقتباس کرد. این دومین کتاب مصور "سبک متحرک" بود که برای این مجموعه اقتباس شده بود و دیگری "شوالیه های تعطیلات" بود.


هارلین کوینزل هنگام کار در آرخام داوطلب کمک به معالجه جوکر شده بود. او در حین درمان شیفته جوکر می شود. در طول جلسات خود ناامیدانه عاشق جوکر می شود و به او کمک می کند تا بیش از یک بار از پناهگاه فرار کند. هنگامی که بتمن یک جوکر به شدت آسیب دیده را به آرخام بازمی گرداند، او لباس شوخی را به تن می کند تا هارلی کوئین، شیفته جوکر شود. جوکر بارها به هارلی توهین می کند ولی هارلی کوئین نادیده می گیرد. گاهی صدمه می بیند و حتی سعی در کشتن او دارد. اما او همیشه متقاعد می شود که او را واقعاً دوست دارد و باید پیش او بماند.


برای خرید اکشن فیگور جوکر و هارلی کوئین با قیمت ارزان و کیفیت مناسب به وبسایت فروشگاه اینترنتی دالیدل مراجعه کنید.
(0) نظر
X